середа, 9 квітня 2025 р.

Ментальне здоров’я молоді – актуальна потреба сьогодення.

 Проблеми, стреси, випробування – це те, з чим стикається практично кожна людина у своєму житті. Особливо гострими є стресові відчуття українців сьогодні, коли щодня російська збройна агресія нищить нашу землю, а втрати серед цивільних і військових обертаються глибокими душевними переживаннями і важкими психологічними травмами. Мабуть, найважче впоратися з цією важкою ситуацією молодим людям, чия психіка  лише формується і є дуже вразливою. Для них в обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки відбувся тренінг "Ментальне здоровя осіб молодого віку: погляд і сучасні тенденції".


Учасниками заходу стали студенти факультету "Лікувальна справа" Волинського медичного університету, а провела його Світлана Шах – психологиня проєкту "Психічне здоров’я та психосоціальна підтримка" Волинської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

Фахівчиня з самого початку створила довірливу атмосферу, запропонувавши кожному учаснику дати собі своєрідну самооцінку та перевірити себе на стресостійкість.

 Діалог  зі студентами продовжився детальною інформацією про різновиди  стресу і його загрози для ментального і фізичного здоров’я людини, серед яких – пригніченість, агресія, панічні атаки. Найважливішою частиною заходу стали поради, як зберегти психічне  здоров’я та тренувати опір стресовим ситуаціям:

- навчитися приймати зміни та правильно розставляти пріоритети;

- трансформувати негативні думки;

- використовувати дихальні вправи та фізичні практики;

- зміцнювати соціальні зв’язки, розвивати гнучкість та комунікабельність;

- розв’язувати проблеми або уникати їх. 

Світлана Шах наголосила, що особливо важливо вміти не зациклюватися на образах, які дуже шкодять ментальному здоров’ю і призводять до довготривалого стресу і  психосоматичних захворювань. Цікаві захоплення, любляча родина, приємне спілкування – це ті прості речі, які  стануть потужним психічним ресурсом, якщо людина переживає стрес чи моральну травму. 

Завершальним  штрихом цього актуального і корисного заходу став спільний арт-малюнок, де кожен міг проявити себе у створенні уявного весняного пейзажу. 



Відділ наукової медичної літератури долучився до тренінгу виставкою "Як ментальне здоров’я впливає на навчання",  запропонувавши добірку літератури про психічні розлади та психосоматичні захворювання, а також роль психотерапії у подоланні стресу та депресії.





Усі учасники заходу отримали чималий  заряд позитиву та  добірку корисних порад на щодень,  поради як турбуватися про ментальне здоров’я та долати стрес у будь-якій ситуації.

Немає коментарів:

Дописати коментар