Поточні бібліографічні списки


Пандемія нового коронавірусного захворювання, яке дістало назву COVID-19, стала новим викликом для України та усіх країн світу. Велике занепокоєння викликала значна частина тяжких вірусних пневмоній, високі темпи зараження населення. Поява COVID-19, визнана надзвичайною подією в галузі охорони здоров’я, що має міжнародне значення.

Лікування хворих на COVID-19 патогенетичне, оскільки немає специфічних противірусних препаратів.

В умовах пандемії багато країн, у тому числі Україна, запровадили карантин з відповідним комплексом протиепідемічних і профілактичних заходів.

До уваги медичної спільноти міста та області, пропонуємо списки літератури «У зоні особливої уваги: коронавірус» за 2020 року.

http://ounb.lutsk.ua/COVID.html

«На допомогу практикуючому педіатру»


 Чи можна зробити так, щоб дитина ніколи не хворіла? Безумовно, до цього варто прагнути, але, мабуть, усі батьки підсвідомо готові до такого, що навряд чи спілкування зі зовнішнім світом буде для дитини абсолютно безхмарним. Тому взаємодія лікаря зі здоровою і хворою дитиною – дуже важливе питання.

Лікар-педіатр є тією ланкою, через яку здійснюється первинний контакт дитини із службою охорони здоров’я і надання медичної допомоги.

До вашої уваги підготовлено списки літератури «На допомогу практикуючому педіатру» за 2020 рік. 

http://ounb.lutsk.ua/pediatr.html

«На допомогу практикуючому хірургу»

 


Хірургія – галузь клінічної медицини, що вивчає хвороби і травми, для лікування яких застосовуються оперативні методи.
Хірургічні захворювання є досить поширеними, адже кожен четвертий хворий потребує хірургічного лікування. Найпоширеніші є гострі хірургічні захворювання органів черевної порожнини, гнійні запальні процеси, різноманітні ушкодження, пухлини, травми тощо.
Нині хірургія досягла величезних успіхів, зокрема, абдомінальна, торакальна, нейрохірургія, трансплантологія, пластична та ендоскопічна хірургія.
Хірурги Волині, пропонуємо Вам  ознайомитись з списками літератури «На допомогу практикуючому хірургу» за 2020 року.

"Сімейна медицина"


В умовах реформування системи медичного забезпечення та охорони здоров’я в Україні пріоритетом є розвиток первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини.

Сімейна медицина – це довготривале медичне обслуговування здорових і хворих людей, незалежно від віку та статі, при якому особлива увага надається всебічному вивченню особистості хворого, з урахуванням умов його життя, його уяви про хворобу та здоров’я. Сімейна медицина включає в собі лікарське і оздоровче обслуговування сімей в соматичному, психологічному і соціальному аспектах. Запровадження інституту сімейних лікарів – це революційний процес в існуючій охороні здоров’я та особливо в її амбулаторно-поліклінічній ланці.

До уваги сімейних лікарів!!! Працівниками відділу наукової медичної літератури Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки підготовлено списки літератури «Сімейна медицина» за 2020 рік.

«Організація охорони здоров’я»

Шановні організатори охорони здоров’я, до Вашої уваги пропонуємо списки літератури «Організація охорони здоров’я» за 2020 рік. Літературу з цих списків можна отримати за адресою: місто Луцьк, вул. Степана Бандери, 5, відділ наукової медичної літератури Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки.

Державна політика у сфері охорони здоров’я спрямовується на підвищення рівня здоров’я, поліпшення якості життя і збереження генофонду народу України. Управління в галузі охорони здоров’я має бути максимально спрощене і наближене до його об’єктів – закладів охорони здоров’я. Основним принципом функціонування сфери охорони здоров’я в Україні є забезпечення ефективної роботи медичних установ.

http://ounb.lutsk.ua/organizatsia.html