вівторок, 24 червня 2025 р.

Як зберегти ментальне здоров’я та оптимізм під час війни (книжкова виставка)

Останнім часом країна - агресорка росія завдає особливо підступних і болючих ударів по майже усіх регіонах нашої держави.  Все частіше воєнні травми мають не лише безпосередні учасники бойових дій або ті, хто пережив важкий досвід – бомбардування, втрату рідних, дому. Насправді переважна більшість українців мають травму свідка: хтось бачив "прильоти", а хтось розбирав завали після зруйнованих російськими ракетами будівель…
 

🔔 Відтак, ментальне здоров’я українців суттєво погіршилось.
Підтримка їх психічного балансу стає одним з пріоритетних завдань державної політики. Адже, за попередніми оцінками, такої терапії потребуватимуть майже 2 мільйони українських військових та ветеранів, 7 мільйонів людей похилого віку та майже 4 мільйони дітей та підлітків.  


Попри те, що велика кількість українців відчувають психологічні труднощі, пов’язані з війною, лише незначна частина звертається за професійною допомогою.  В Україні ще не вистачає професійно підготовлених у таких масштабах психотерапевтів, та й звичка отримувати підтримку фахівців ментального здоров’я поки що не є розповсюдженою серед українців. Традиційно вони сподіваються на розраду у колі близьких людей, або ж самотужки шукають поради, як подолати симптоми стресу під час війни.

Реагуючи на потребу сьогодення, у відділі наукової медичної літератури  Волинської обласної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки розгорнуто книжкову виставку "Як зберегти ментальне здоров’я та оптимізм під час війни".


У підбірці літератури –  актуальні публікації нових випусків періодичних видань (зокрема, про  тривожність у дітей та підлітків, які були свідками воєнних дій), книги про медичну і соціальну реабілітацію та детальні характеристики анатомії стресу...

Тож якщо ви досі у пошуку фахівця-психотерапевта або ж налаштовані на самодопомогу, завітайте до відділу наукової медичної літератури та оберіть інформаційного помічника з книжкової полиці, аби швидше зробити крок до ментальної рівноваги та емоційного позитиву.

 








Немає коментарів:

Дописати коментар