Сила й краса України в її жінках. Традиційна берегиня домашнього вогнища, останні кілька років українська жінка ще й воїн. І не лише на передовій. Жінки мужньо і рішуче підставили своє плече там, де сьогодні державі найважче. За таких фізичних та моральних навантажень піклування про власне здоров*я є вкрай важливим.
28 травня - Міжнародний день здоров*я жінок. Усвідомлення, що здоров’я жінок сприяє не лише для добробуту їхніх сімей, а й суспільства в цілому – головна мета цього дня. За статискою, 47% жінок у віці понад 50 років мають хоча б одну хронічну хворобу. Для повноцінного здорового життя, відповідно до рекомендацій ВООЗ, жінкам слід дотримуватися профілактичних заходів.
Контроль артеріального тиску. Підвищений кров'яний тиск збільшує ризик серцевого нападу, інсульту і захворювань нирок.
Аналіз на визначення глюкози в крові. Жінки, які мають
генетичну схильність до цукрового діабету чи надлишкову вагу, повинні
щорічно перевіряти рівень глюкози в крові та консультуватись із своїм
лікарем. Жінкам віком від 45 років, котрі не мають ризиків, слід
перевірятись кожні 3 роки.
Скринінг щільності кісток. Жінки повинні починати проходити скринінг на виявлення остеопорозу з 65 років.
Перевірка ліпідного профілю. Це розгорнутий скринінг ризику серцево-судинних захворювань і атеросклероз. Для жінок віком від 40 років рекомендовано регулярно перевіряти ліпідний профіль.
Перевірка зору і слуху. Після 40 років ризик очних
хвороб та втрати слуху значно зростає. Рекомендовано відвідувати
офтальмолога та отоларинголога щорічно.
До міжнародного дня здоров*я жінок віддл наукової медичної літератури імені Олени Пчілки підготував тематичну книжкову виставку. Підбірка видань охоплює усі вікові групи та допоможе кожній жінці знайти важливу інформацію про те, як залишатися здоровою, своєчасно підготуватися до важливих змін жіночого організму та не втратити шанс на гармонійне і повноцінне життя.
Немає коментарів:
Дописати коментар