Щоб допомогти зорієнтуватися у цілющому природному розмаїтті, ми започатковуємо нову рубрику : «Фітотерапія з книжкової полиці», поєднуючи мудрість природи з перевіреними знаннями у розповідях про цілющі трави і рослини.
Різновиди липи
Як і коли правильно збирати липовий цвіт
😊 Заготовити липовий цвіт можна самостійно. Липа цвіте лише 10-15 днів наприкінці червня – на початку липня. Збирання розпочинають, коли частина суцвіть вже розпустилася, а інша ще перебуває у бутонах. Цвіт обережно зривають
руками. Користуватися для цієї мети ножицями травники не радять.
Обривають квіточки, які не мають пошкоджень і потемнілого листа. Збір
здійснюють тільки у суху погоду. Липовий цвіт сохне дуже швидко. Його слід розкласти на аркуші паперу або
відрізі чистої натуральної тканини. Шар
повинен бути тонким і рівномірним. У готової сировини майже повністю відсутній аромат, а квіточки повинні стати крихкими.
Цілющі властивості липового чаю
Щоб трав'яний чай або відвар з сухого липового цвіту радував цілющими властивостями, необхідно дотримуватися правил приготування корисного напою. Чай готують наступним чином: заварюють окропом (250 мл) рослинну сировину (1 ст. л.), настоюють протягом 20-30 хвилин під кришкою. Для посилення терапевтичного ефекту від ароматного напою п'ють його не гарячим, а теплим, підсолодивши невеликою кількістю меду. Травники радять не зловживати напоєм, не пити його безперервно, через 2-3 дні краще робити одноденну перерву.
👍 У квітках липи містяться вітамін С, β-каротин, марганець, цинк і кальцій – вони підтримують імунітет і зміцнюють слизові оболонки. Крім того, липа містить речовини, які допомагають роботі печінки і сприяють виведенню токсинів. Настої та відвари з квітів липи традиційно застосовуються для лікування простудних захворювань, грипу, бронхіту і ангіни завдяки їх протизапальній і жарознижувальній дії. Липовий чай часто використовується як заспокійливий засіб для зняття нервової напруги, покращення сну і загального самопочуття.
❗Перш ніж вдатися до терапії липовим відваром, обов'язково отримайте консультацію у свого лікаря. Адже попри цілющі властивості, липа також має певні протипоказання. Не варто пити багато липового чаю при наявності серцевих захворювань, оскільки липовий цвіт дає додаткове навантаження на серце через свої сечогінні та потогінні властивості.
Немає коментарів:
Дописати коментар