четвер, 3 липня 2025 р.

Мінна небезпека - як уникнути загрози (тренінг)

 Україна наразі є однією з найбільш замінованих країн світу внаслідок повномасштабного вторгнення сусідньої країни-агресорки. Терор з використанням  ракет та шахедів, який росія влаштовує останнім часом практично в усіх регіонах нашої держави (6 червня 2025 року Волинь пережила найбільшу за час війни атаку), актуалізує питання мінної безпеки для кожного жителя України. Адже вибухонебезпечними є не лише міни, а й зброя, яку ворог запускає з повітря. 

 

  Яка небезпека може чатувати навкруги у воєнний час та як захистити себе та інших від мінної загрози, працівники Волинської обласної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки дізналися під час тренінгу. Його провели представники Волинської обласної організації Червоного Хреста України.

 


👆 Асистент менеджера обласної організації Червоного Хреста України Віктор Сливка насамперед наголосив про види вибухонебезпечних предметів. Окрім мін, це  боєприпаси, які не вибухнули та смертельне начиння ракет і безпілотників. Для громадян найнебезпечнішими є протипіхотні міни. Вони невеликі за розміром, тож добре замасковані. Якої форми можуть бути ці потенційні "вбивці", відтак, на що звертати особливу увагу, Віктор Сливка розповів з допомогою фотоілюстрацій на навчальних відео. Він також зазначив, що ворог постійно удосконалює мінний арсенал і його найновіший різновид нагадує частину звичайної труби з відтермінованим вибухом.



🔔 Попри те, що на Волині вибухонебезпечних предметів менше, ніж у зоні активних бойових дій, небезпека може підстерігати і  жителів нашої області. Насамперед, це саморобні міни у вигляді звичних побутових предметів та чимало небезпечних місць,  як от залишені блок-пости і полігони, зруйновані будівлі після ракетних атак. 



 



 

 ✅ Якими повинні бути дії з попередження ризиків у таких таких ситуаціях, учасники тренінгу дізналися від керівника проєкту "Забруднення різними видами озброєння в Україні" Волинської обласної організації Червоного Хреста України Олега Гупала.

 

 

 

 

 

 


Фахівець зауважив на тьох головних правилах, якщо ви побачили небезпечний предмет   –  Не підходь! Не чіпай! Не панікуй! І за можливості телефонуйте за номером 101 або 102.  

❗Також не ігноруйте попереджувальні знаки з мінної загрози. Особливо це стосується жителів північного прикордоння Волині, яке з метою захисту заміноване протитранспортними мінами. 

 

💣 Пам'ятайте, що ваша безпека та безпека тих, хто поряд залежить від вашої свідомості та дотримання цих простих, але життєво важливих правил. Будьте пильними та обережними!

Немає коментарів:

Дописати коментар