вівторок, 22 квітня 2025 р.

Всеукраїнський день психолога (книжкова виставка)

  23 квітня  – Всеукраїнський день психолога, який відзначається з 2004 року. Відтак, День психолога — свято молоде. 


Та й самій професії трохи більше ста років. Але спеціалісти-психологи широко затребувані в суспільстві: вони працюють і в сфері освіти, і в медицині, і в рекламі. При кожній катастрофі на допомогу поспішають психологи кризових станів. Цікаво, що світова спільнота поки не має в календарі окремого свята для психологів, хоча в таких країнах як США, Великобританія чи Німеччина візит до психолога є звичною справою за будь-якої проблеми. Відтак, для нашої держави Всеукраїнський день психолога – поштовх досягати висот закордоних колег та шанс популяризувати психологічну працю серед громадян, потреба у якій останніми роками дуже гостра через важкий психологічний стан багатьох українців. Російська агресія залишає сьогодні глибокі моральні рани і саме психологи покликані у важу хвилину підтримати, навчити та поліпшити ментальне здоров’я. 

  Волинська обласна наукова бібліотека не стоїть остронь цієї допомоги, постійно запрошуючи фахівців проводити треніги з психологічних знань  для молоді, людей старшого віку та учасників бойових дій. 

 Активно долучається до таких заходів відділ наукової медичної літератури, де з нагоди Всеукраїнського дня психолога підготували тематичну виставку з добіркої професійної та пізнавальної літератури. 


Адже психолог – це фахівець, який опікується здоров’ям людини, а тому повинен  весь час вчитись, знайомитись з новими методиками та дослідженнями у свої професії. 

Кілька цікавих фактів про психологів та психологію в Україні:

– Приблизна кількість психологів, які є членами професійних спільнот в Україні, складає 4500 осіб.

–  За оцінками ВООЗ, кожен четвертий українець матиме проблеми з психічним здоров’ям після закінчення війни.

–  Найкращим засобом від тривожності і стресу є читання. Це заняття дає швидкий ефект на організм і є ефективнішим за такі способи «розслаблення», як вживання алкоголю чи заїдання.

–  Не обов’язково мати клінічні розлади психіки, щоб звертатися по допомогу до психолога. Помилково вважати, що психологи лікують тільки виражені проблеми з психікою. До них можуть звернутися абсолютно всі, хто відчуває необхідність психологічної допомоги. 

    У день професійного свята бажаємо українським психологам постійного розвитку у їхній надважливій праці, професійної досконалості та ефективної самореалізації з користю для пацієнтів та суспільства.

середа, 9 квітня 2025 р.

Ментальне здоров’я молоді – актуальна потреба сьогодення.

 Проблеми, стреси, випробування – це те, з чим стикається практично кожна людина у своєму житті. Особливо гострими є стресові відчуття українців сьогодні, коли щодня російська збройна агресія нищить нашу землю, а втрати серед цивільних і військових обертаються глибокими душевними переживаннями і важкими психологічними травмами. Мабуть, найважче впоратися з цією важкою ситуацією молодим людям, чия психіка  лише формується і є дуже вразливою. Для них в обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки відбувся тренінг "Ментальне здоровя осіб молодого віку: погляд і сучасні тенденції".


Учасниками заходу стали студенти факультету "Лікувальна справа" Волинського медичного університету, а провела його Світлана Шах – психологиня проєкту "Психічне здоров’я та психосоціальна підтримка" Волинської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

Фахівчиня з самого початку створила довірливу атмосферу, запропонувавши кожному учаснику дати собі своєрідну самооцінку та перевірити себе на стресостійкість.

 Діалог  зі студентами продовжився детальною інформацією про різновиди  стресу і його загрози для ментального і фізичного здоров’я людини, серед яких – пригніченість, агресія, панічні атаки. Найважливішою частиною заходу стали поради, як зберегти психічне  здоров’я та тренувати опір стресовим ситуаціям:

- навчитися приймати зміни та правильно розставляти пріоритети;

- трансформувати негативні думки;

- використовувати дихальні вправи та фізичні практики;

- зміцнювати соціальні зв’язки, розвивати гнучкість та комунікабельність;

- розв’язувати проблеми або уникати їх. 

Світлана Шах наголосила, що особливо важливо вміти не зациклюватися на образах, які дуже шкодять ментальному здоров’ю і призводять до довготривалого стресу і  психосоматичних захворювань. Цікаві захоплення, любляча родина, приємне спілкування – це ті прості речі, які  стануть потужним психічним ресурсом, якщо людина переживає стрес чи моральну травму. 

Завершальним  штрихом цього актуального і корисного заходу став спільний арт-малюнок, де кожен міг проявити себе у створенні уявного весняного пейзажу. 



Відділ наукової медичної літератури долучився до тренінгу виставкою "Як ментальне здоров’я впливає на навчання",  запропонувавши добірку літератури про психічні розлади та психосоматичні захворювання, а також роль психотерапії у подоланні стресу та депресії.





Усі учасники заходу отримали чималий  заряд позитиву та  добірку корисних порад на щодень,  поради як турбуватися про ментальне здоров’я та долати стрес у будь-якій ситуації.

неділя, 6 квітня 2025 р.

Всесвітній день здоров’я (книжкова виставка)



 


«Доброго здоров’я» – так вітаються наші співвітчизники, а коли прощаються, кажуть: «Бувайте здорові», тобто бажають здоров’я, але практично не замислюються, скільки сенсу закладено у цих словах.
Всесвітній день здоров’я – це чудовий привід нагадати, як важливо докладати зусиль для здорового способу життя та бути обізнаним з усіма можливостями турботи про власне здоров’я. Історія виникнення цієї важливої дати сягає 1948-го року, коли ВООЗ провела першу Всесвітню асамблею охорони здоров’я та вирішила відзначати 7 квітня кожного року, починаючи з 1950 року, як Всесвітній день здоров’я.


У наш час здоров’я — це не лише відсутність хвороб, але й  фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до оточуючих, так і до навколишнього середовища. Серед чинників, що найбільше вливають на здоров’я людини, вирізняють 4 основних :

- спосіб життя (50%)

- умови навколишнього середовища (20%)

- спадковість (20%)

- медичні послуги (10%)


Геніальний лікар і філософ Давнього світу Гіппократ стверджував, що яка діяльність людини, такою вона і є, такі і її хвороби. Висновок зрозумілий — необхідність дотримуватися здорового  способу життя була актуальною як в стародавньому світі, так і сьогодні. Саме такий життєвий пріоритет допоможе  зберегти і зміцнити здоров’я навіть у складних екологічних чи соціально-економічних умовах, підвищити працездатність, добре почуватися  та ефективніше адаптуватися до змін довкілля.


Стан здоров’я населення є однією з найактуальніших проблем багатьох країн світу, адже тільки здорова людина може ефективно працювати, створити міцну сім’ю, приносити максимальну користь суспільству. Цього року виповнюється п'ять років з моменту оголошення пандемії COVID-19 події, яка спричинила безпрецедентний тиск на системи охорони здоров'я та стала серйозним викликом для лікарів і пацієнтів в усьому світі. Пандемічний шок, який пережило людство, зумовило переглянути підходи до фінансування закладів охорони здоров’я та унеможливити жорстку економію коштів у цій сфері.

Окрім спалахів сучасних інфекційних хвороб, українці сьогодні стикаються і з проблеми психологічного стану та ментального здоров’я. Після кількох років жорстокої російської агресії значно зросла кількість тих, хто потребує не лише медикаментозного лікування, а й терапії душі. Масштаби проблеми підносять питання охорони психічного здоров’я населення  на рівень національної безпеки країни.


Бути здоровим – вимога часу.  Щоб досягати поставлених цілей, реалізовувати свій потенціал, потрібна життєва енергія і натхнення. Без піклуватися про своє здоров’я важко віднайти ресурси для цього.

Вітаємо із Всесвітнім днем здоров’я і бажаємо міцного імунітету та соціального благополуччя!  На додачу нехай любов і розуміння  близьких будуть ефективними вітамінами для гарного самопочуття і нехай його зміцнює віра у нашу Перемогу!

З нагоди цієї важливої дати, працівники відділу наукової медичної літератури Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки  підготували вашій увазі книжкову виставку: «Ментальне здоров’я: як подбати про себе».


Запрошуємо до перегляду!

Герасименко Л. О.,  Скрипніков А.М., Р. І. Ісаков М. Р.. Реакція на важкий стрес та розлади адаптації. Посттравматичний стресовий розлад : навч. посіб. / Л. О. Герасименко, А. М. Скрипнікова, Р. І. Ісаков. – Київ : Медицина, – 2023. – 119 с. 

Гуменюк О. Є. Психологія Я-концепції. / О. Є. Гуменюк. – Тернопіль : Економічна думка, – 2002. – 185 с.

Кирій С. Як зберегти здоров’я під час війни : практичні поради експертів у Національній науковій медичній бібліотеці. / С. Кирій – Бібліотечна планета. – 2024. № 3. – С. 25–27.

Коваль Л.         Як знайти себе після війни : соціально-освітній серіал для захисників і захисниць розповість про адаптацію ветеранів у цивільному житті / Л. Коваль // Урядовий кур’єр. – 2022. –  N 4 лют. (№ 22). – С. 3 : фот.

Коструба Н.       Психічне здоров'я в умовах кризи : монографія / Н. Коструба, О. С. Фіщук. – Луцьк : Вежа-Друк, 2023. – 182 с. 

Коцан І. Я., Ложкін Г. В., Мушневич М. І. Психологія здоров’я людини : навч. посіб. / І. Я Коцан, Г. В. Ложкін, М. І. Мушневич. – Луцьк : Волин. нац. ун-тет імені Лесі Українки, – 2011. –362 с.

Купко Н. Психічне здоров'я як одне з універсальних прав людини : тенденції, виклики, шляхи подолання проблеми. / Н. Купко. – HEЙРОNEWS. – 2023. – № 8. – С. 5–7.

Мартинова Л. Здоров’я вдома : основні складові психічного здоров’я і благополуччя. / Л. Мартинова. – НЕЙРОNEWS. – 2021. – №3. – С.8.

Мартинова Л. Меморандум про співпрацю у сфері ментального здоров'я : психологічна підтримка на первинному рівні. / Л. Мартинова  – HEЙРОNEWS – 2023. – № 1–2. – С. 5–6.

Охорона ментального здоров'я та медико-психологічна реабілітація військовослужбовців в умовах гібридної війни: теорія і практика : монографія / В. І. Цимбалюк [та ін.] ; ред. В. І. Цимбалюк. – Київ : Медицина, 2021. – 254 с.

Проблеми ментального здоров’я у сучасній системі громадського здоров’я України. / Н.С. Полька  та ін. // Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров’я.– 2023. – № 4. – С. 52–59.

 

 

 

вівторок, 25 березня 2025 р.

Деменція. Посібник для пацієнтів та людей, що надають догляд.

 Актуальне і практичне  видання "Деменція. Посібник для  пацієнтів та людей, що надають догляд" – відтепер на полиці відділу наукової медичної літератури.

Холін В. О.   Деменція // О. В. Холін – Київ :  Медкнига, 2024 – 36 с.     


   Серед хвороб, які діагностують особам  похилого віку нерідко трапляється і деменція –  розлад центральної нервової системи, через який погіршується пам’ять та здатність ухвалювати усвідомлені рішення. Це створює чимало проблем та незручностей  і хворим, і людям поряд  з ними. Як кожному із них адаптуватися до цієї складної ситуації, викладено у новому посібнику провідного українського та європейського експерта в галузі нейродегенеративних захворювань Віктора Холіна.

 

 Видання публікує симптоми вікових когнітивних змін – перелік порушень в емоціях, поведінці та розумовій діяльності людини, які повинні  насторожити родичів. А доступна покрокова інструкція  підкаже, як доглядати  за хворими з деменцією та уникати щоденного стресу у нових реаліях.  


Тож якщо у родині є хворий на деменцію чи інші нервові розлади, посібник стане хорошим помічником для вас і людини, яка потребує  вашої  підтримки. Ознайомитися з цією актуальною книгою  можна, завітавши до відділу наукової медичної літератури обласної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки.


пʼятниця, 21 березня 2025 р.

Ми можемо подолати туберкульоз! (24 березня - Всесвітній день боротьби з туберкульозом)


 Щорічно 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Його мета – вкотре нагадати про необхідність  дбати про збереження власного здоров’я та проінформувати про основні шляхи розповсюдження інфекції. Попри розвиток медицини і технологій, ця хвороба і досі залишається актуальною проблемою. До прикладу, лише за лютий 2025 року в Україні на туберкульоз захворіли майже півтори тисячі людей. За статистикою хвороба розвивається у кожного десятого з тих, то був інфікований.

На туберкульоз може захворіти кожен, проте вищий ризик виникнення захворювання у:
• людей, які перебувають у постійному контакті з хворим на ТБ;
• людей, які живуть з ВІЛ;
• людей, які вживають наркотики, алкоголь та тютюн;
• людей з ослабленим імунітетом;
• дітей, оскільки їхня імунна система не сформована.
 
Як проявляються симптоми туберкульозу?
• кашель понад 2 тижні;
• підвищена температура тіла понад 7 днів;
• утруднене дихання;
• біль у грудях;
• поганий апетит, безпричинна втрата ваги;
• постійна слабкість;
• підвищена пітливість, особливо вночі;
• кровохаркання.
 
 Наостанок акцентуємо, що туберкульоз — виліковне захворювання, успіх залежить від вчасно розпочатого вживання ефективних ліків та  дотримання усіх рекомендацій лікаря.
 
 Також в Україні лікування протитуберкульозними препаратами безоплатне!
 
 Щоб захистити себе від туберкульозу, окрім щорічної профілактичної флюорографії, потрібно дотримуватись здорового способу життя, правильного режиму праці та відпочинку, мати збалансоване повноцінне харчування, менше перевтомлюватись, оберігатись від стресів.
 
У відділі наукової медичної літератури Волинської обласної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом представлено виставку "Зупинимо туберкульоз".


Видання, зібрані на виставці, поінформують читачів про:
- організацію протитуберкульозної допомоги населенню
- лабораторну діагностику туберкульозної інфекції
- методи профілактики та реабілітації 


Отож, запрошуємо відвідати виставку і бажаємо усім здоров’я!

Ігнатьєва В. І. Порушення слуху у хворих на туберкульоз легень / В. І. Ігнатьєва, М. І. Гуменюк, С. О. Черенько. – Київ : Велес, 2019. – 121 с.

Баненкова Є. О. Потрійний діагноз. ВІЛ - інфекція/ туберкульоз/ наркозалежність (деякі аспекти лікування) : метод. зб. / Є. О. Баненкова, П. І. Римар, І. В. Кочергіна. – Відень : б. в., 2010.

Заходи щодо попередження неефективного амбулаторного лікування хворих на туберкульоз легень : метод. посіб. для лікарів / упоряд.: В. М. Мельник, І. О. Новожилова, М. І. Линник. – Київ : Ліра-К, 2019. – 23 с.

Скачко Б. Г. Туберкульоз : Профілактика. Лікування. Реабілітація / Б. Г. Скачко. – Київ : Медицина, 2006. – 120 с. – (Шлях до здоров’я).

Фещенко Ю. І. Лабораторна діагностика туберкульозної інфекції : навч. посіб. / Ю. І. Фещенко, О. А. Журило, А. І. Барбова. – Київ : Медицина, 2019. – 302 с.

Фещенко Ю.І. Сучасні методи діагностики, лікування і профілактики туберкульозу / Ю.І. Фещенко, В.М. Мельник. – Київ : Здоров'я, 2002. – 904 с.

Фещенко Ю .І. Сучасна стратегія боротьби з туберкульозом в Україні / Ю.І. Фещенко, В.М. Мельник. – Київ : Здоров'я, 2007. – 662 с.

Фтизіатрія : підручник для студ. вузів / В. І. Петренко [та ін.]. – Київ : Медицина, 2015. – 472 с.

***

Аналіз сучасних анестезіологічних підходів в ендоскопічній фтизіохірургії / Л. І. Леванда, М. Ю. Шамрай, М. С. Опанасенко // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція . 2021. № 3. – С. 36 – 42.

Вплив пандемії COVID-19 на тенденції виявлення хворих на активний туберкульоз / Н. О. Теренда [та ін] // Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров’я України. 2023.   № 4. С. 11–  17. : табл.

Доценко Я. І. Особливості динаміки захворюваності на туберкульоз дітей в Україні / Я. І. Доценко, І. Є. Шехтер, О. Є. Сіваченко // Інфузія & Хіміотерапія = Infusion & Chemotherapy. – 2024  № 3. С. – 14 – 20.

Застосування клапанної бронхоблокації у лікуванні хіміорезистентного туберкульозу легень / О. І. Шпак, В. Б. Бичковський, О. Б. Рандюк // Український пульмонологічний журнал. 2021. –  № 4.  – С. 10 –  14.

Зведена настанова  ВООЗ з туберкульозу. Модуль 1: профілактика. Профілактичне лікування туберкульозу // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. – 2021. –  № 4.   – С. 86 – 102. : табл.

Консолідовані настанови ВООЗ із туберкульозу. Модуль 2: Скринінг. Систематичний скринінг на туберкульоз // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. – 2021. – N 3. – С. 58 – 81. : табл.

Лабораторні маркери алергічних та токсико-алергічних реакцій на медикаменти у хворих на туберкульоз легень / О. Р. Панасюкова, Ю. О. Матвієнко, О. М. Рекалова // Астма та алергія. – 2023. – N 2. – С. 15 – 22. : табл.

Матвієнко Ю. О. Імунологічні аспекти постковідного синдрому у хворих на туберкульоз легень / Ю. О. Матвієнко, О. Р. Панасюкова // Інфузія & Хіміотерапія = Infusion & Chemotherapy. – 2024. – № 1. – С. 58 – 62.

Новожилова І. О. Вплив війни в Україні на епідемічну ситуацію з туберкульозом як виклик для світової спільноти / І. О. Новожилова // Інфузія & Хіміотерапія = Infusion & Chemotherapy. – 2024. – № 2. – С. 26 – 31.

Новожилова І. О. Ризики рецидиву в перехворілих на туберкульоз легень / І. О. Новожилова, І. В. Бушура // Інфузія & Хіміотерапія = Infusion & Chemotherapy. – 2023. – № 3. – С. 24 – 30. : табл.

Новожилова І. О. Соціально-психологічні особливості у хворих на туберкульоз легень / І. О. Новожилова // Інфузія & Хіміотерапія = Infusion & Chemotherapy. – 2023. – № 2. - С. 13 – 18. : табл.

Омельян Л. П. Гематологічні та біохімічні особливості при туберкульозному та бактеріальному лімфаденіті у дітей / Л. П. Омельян, Н. А. Мацегора // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. – 2021. – № 3. – С. 15 – 21. : табл.

Опімах С. Г. Виходець із України Зельман Абрахам Ваксман – видатний вчений, нобелівський лауреат, родоначальник стрептоміцину та сучасної ери протитуберкульозної хіміотерапії / С. Г. Опімах // Український пульмонологічний журнал. – 2023. – № 4. – С. 65–73.

Особливості перебігу туберкульозу легень на тлі коронавірусної інфекції за даними комп'ютерної томографії органів грудної клітки / М. І. Линник [та ін.] // Інфузія & Хіміотерапія = Infusion & Chemotherapy. – 2023. – № 3. – С. 16 – 23.

Порівняльна оцінка епідемічного стану щодо туберкульозу до та під час війни в Україні / І. О. Новожилова // Інфузія & Хіміотерапія = Infusion & Chemotherapy. – 2024. – № 3. – С. 34 – 40.

Прогнозування ризику розвитку локальної форми туберкульозу у дітей з латентною туберкульозною інфекцією / О. І. Білогорцева [та ін.] // Український пульмонологічний журнал. – 2021. № 4. – С. 5 – 9. : табл.

Роль інвазивних методів у разі помилок у диференційній діагностиці туберкульозу легень і плеври: клінічні приклади / М. С. Опанасенко [та ін.] // Інфузія & Хіміотерапія = Infusion & Chemotherapy. – 2023. – № 2. – С. 28 – 35. 

Сахелашвілі М. І. Ефективність нових протитуберкульозних препаратів у лікуванні дітей і підлітків, хворих на хіміорезистентний туберкульоз / М. І. Сахелашвілі, І. Л. Платонова, О. І. Сахелашвілі-Біль // Інфузія & Хіміотерапія = Infusion & Chemotherapy. – 2024. – № 3. – С. 21 – 27. : табл. 

Сучасний підхід до діагностики туберкульозного спондиліту (огляд літератури) / Г. Г. Голка, В. В. Веснін, В. В. Бурлака // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція.  – 2021. – № 3. – С. 51 – 57.

Хірургічне лікування бронхолегеневих гнійно-запальних ускладнень унаслідок перенесеної коронавірусної інфекції – перший досвід / М. С. Опанасенко [та ін.] // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція . – 2021. – № 3. – С. 7–14.



вівторок, 18 березня 2025 р.

Перша медична допомога – важливий крок до порятунку життя!

  В умовах сьогоднішніх українських реалій, коли через агресивні дії ворога кожен щодня ризикує потрапити під атаку і зазнати ушкоджень чи травм, вміти надати першу медичну допомогу не лише корисно, але й життєво необхідно. Саме це було темою тренінгу, що відбувся у «Мистецькому просторі» Волинської обласної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки у тісній співпраці з товариством Червоного Хреста України та у рамках проєкту «Здорові бібліотеки». У довірливій атмосфері інструктор з навчання населення навичкам першої допомоги Луцької міської організації Товариства Червоного Хреста Світлана Козаченко познайомила студентів – другокурсників Волинського медичного інституту  з нюансами, які необхідно знати, аби надавати допомогу, що дійсно врятує життя.






 

 Учасники тренінгу дізналися про різні рівні складності надання першої допомоги та алгоритм дій на кожному із них. Зокрема, що робити, коли травмована  людина :

- при свідомості і дихає;

- втратила свідомість, але дихання наявне;

- без  свідомості і не дихає;

Остання ситуація є дуже загрозливою для життя, тож саме їй було приділено найбільше уваги. Після теоретичної частини кожен з учасників тренінгу мав можливість попрактикуватися у проведенні серцево-легеневої реанімації уявного постраждалого і почути від інструктора корисні поради, як зробити це максимально ефективно. Також студенти отримали інформацію, як надавати першу медичну допомогу у різних надзвичайних ситуаціях немовлятам.

     Важко переоцінити важливість таких тренінгів, адже вони не лише озброюють  медичними знаннями і навичками, а й формують почуття соціальної відповідальності та вчать не бути байдужими до тих, хто потребує допомоги.

Змістовним доповненням до тренінгу стала виставка «Перша домедична допомога рятує життя», організована працівниками відділу наукової медичної літератури.



Цікавий та актуальний захід завершився спільним фото та здобуттям учасниками більшої впевненості у собі за потреби надати першу домедичну допомогу. Нехай ця «аптечка» навичок і знань ніколи не знадобиться, але завжди буде напоготові!


 

 



неділя, 16 березня 2025 р.

Ігровий розлад. Клінічний посібник з лікування.

Сучасне видання з лікування ігроманії «Ігровий розлад. Клінічний посібник з лікування» – серед нових надходжень відділу наукової медичної літератури.


 Ігровий розлад : клінічний посібник з лікування : пер. 2-го вид. / ред. : Джон Е. Грант,  Марк Н. Потенца ; наук. ред. укр. вид. Рустам Ісаков. – Київ : Медицина, 2024 – 279 с.

 Проблема залежності від азартних ігор набуває все більшої гостроти як у світі, так і в Україні. Впоратися з нею самостійно людині дуже важко. Однак багато лікарів не знають про симптоми ігрового розладу, незважаючи на поширеність, і не мають інформації про наявні і здебільшого новітні методи лікування.  Озброїти фахівців професійними знаннями для допомоги тим, хто зіткнувся з ігровою залежністю допоможе нове видання «Ігровий розлад. Клінічний посібник з лікування», яке з’явилося через 17 років після першої публікації і знайомить лікарів із сучасними уявленнями про це порушення та радить ефективні варіанти лікування. 

 



 

 

 У книзі можна знайти відповіді, що стосуються проблеми ігрової залежності в різних гендерних групах та у пацієнтів різного віку. Матеріал, використаний в посібнику, накопичений за останні півтора десятиріччя. Відтак, у ньому міститься інформація  і про відносно нову галузь дослідження – азартні онлайн-ігри та зв’язок  між азартними іграми і відеоіграми. Пропонуємо ознайомитися з посібником лікарям і широкому колу читачів, завітавши до відділу наукової медичної літератури Волинської обласної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки.

 

середа, 12 березня 2025 р.

З турботою про себе (тренінг)

 Сьогодні, 12 березня в стінах  Волинської обласної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки, відбувся тренінг «З турботою про себе», який провела досвідчена практикуюча  психологиня Людмила Мельник. Учасники тренінгу, якими були працівники книгозбірні, отримали нові знання й практичні навички для збереження свого психічного здоров’я .


Протягом тренінгу учасники освоїли техніки психологічної стійкості й турботи про емоційне здоров’я, дізналися, як підтримувати баланс між роботою та особистим життям, отримали інструменти для подолання стресу в умовах сучасних викликів.
Навчилися, як  
зберегти внутрішню рівновагу та піклуватися про себе.

 Фахівці відділу наукової медичної літератури долучилися до тренінгу з книжковою виставкою  "Ментальне здоров’я: як подбати про себе?"






 

вівторок, 11 березня 2025 р.

Перша домедична допомога рятує життя (тренінг)

 

Щодня рашисти завдають ракетно-артилерійських ударів по українських містах, цілеспрямовано знищуючи місцеве населення та руйнуючи об’єкти критичної інфраструктури.

Через терористичні дії армії рф зростає кількість жертв серед цивільного населення України. Тому сьогодні вкрай важливо володіти базовими навичками першої домедичної допомоги, які допоможуть врятувати  життя.

З цією метою, у відділі наукової медичної літератури Волинської  ОУНБ імені Олени Пчілки, відбувся тренінг  «Домедична допомога в надзвичайних ситуаціях та в умовах війни», в рамках проєкту «Бібліотека здоров’я». Тренінг провела інструктор     Волинської   обласної організації Товариства Червоного Хреста України Вікторія Москалюк. Слухачами тренінгу були здобувачі освіти КЗВО "Волинський медичний інститут ".

Навчання з домедичної допомоги в умовах війни спрямували  на підготовку до роботи у складних та небезпечних ситуаціях, де рішення треба приймати миттєво, а ресурси часто обмежені. Таким чином, поширення знань про ПДМД є важливим внеском у загальну безпеку і підвищення рівня готовності суспільства до надзвичайних ситуацій.

Фахівці відділу долучилися до проведення тренінгу – підготували книжкову виставку «Перша домедична допомога рятує життя».